PUSZCZYGÓR - Bieg ultramaratoński szlakami Puszczy Bukowej

Regulamin. Puszczygór 2021, Oldschool.

PUSZCZYGÓR 2021, Oldschool.

Początki naszej biegowej przygody sięgają czasów 4 klasy podstawówki. Gdzie „wuefista”, którego największym trenerskim osiągnięciem było rzucenie piłki zanim zdążyło dobrze wybrzmieć: „Podzieleni? To grajcie!”, kazał nam brać udział w zawodach biegowych organizowanych „przy szkole”.

Raz w miesiącu, w niedzielę rano w okresie jesienno-zimowym na całym osiedlu roznosił się charakterystyczny zapach pewnej rozgrzewającej maści. Z podziwem patrzyliśmy na tych „starych” oldschooli, którzy startowali na dystansie 10 km. Nasze 2,5 km a potem w ostatnich klasach 3,5 km to była dla nas mordęga… jednak 10 km… to był dla nas kosmos.

Wtedy liczył się sam bieg. Nikt nie miał zegarków z gps. O elektronicznym pomiarze zapomnij. Na mecie dostawało się karteczkę z numerem miejsca, na którym się wbiegło na metę. To był swojego rodzaju MEDAL, który i tak kilka minut później trzeba było oddać Pani, która wpisywała nasze miejsce na listę.

Nie było blasków fleszy, splendoru i całej otoczki. Buty były jakie były. Musiały dać radę w słońcu, deszczu, błocie czy śniegu. Na mecie nie czekało pyszne Papu, a w domu nie było można obejrzeć relacji foto. Nie było żadnego foto 🙂

Dlaczego Puszczygór Oldschool?
Poprzednia edycja, którą zdecydowaliśmy się odwołać mocno dała nam w kość. Wizja, że i w tym roku nie wiadomo co się wydarzy mocno podcięła nam skrzydła.

Covid jest. Zakładamy również, że w ostatni weekend maja również będzie i nic się nie zmieni. Dlatego imprezę organizujemy „pod covida”. Nawet jeżeli sytuacja się poprawi najbliższa edycja będzie trochę inna niż zwykle. Nie cofniemy niektórych kroków, które zamierzamy wykonać. 🙂

Poniżej link do regulaminu, który znajdziecie na naszej stronie w zakładce „regulamin”.

REGULAMIN

Pozdrawiamy,
Puszczygór Team 🙂

P.S.
Czytajcie dokładnie i ze zrozumieniem!